Z Neratovic vezeme body

29.01.2011 09:11

Včera večer jsme jeli do Neratovic. Bylo nám jasné, chceme-li dále bojovat o bednu a neztratit těsný kontakt s předními pozicemi musíme bodovat. Již při příjezdu nás tak trochu zaskočila sestava soupeře, když hrál Jirka Jakeš. Po dohodě jsme trochu přehodili naše plánované pořadí hráčů. Po týdení pauze jsem opět rozehrával utkání. Přesto že jsem dost zkazil a výsledek 388 poražených kuželek tumu i napovídá jsem proti J.Jakešovi uhrál první důležité body. Václav proti V.Humlovi zahrál skvěle 428 kuželek a trápícího se soupeře jasně přehrál. Asi papírově nejtěžší soupeř padl na Tomáše B. Ten nastoupil proti domácímu P.Vackovi. První půli zahrál Tomáš dobře a těsně prohrává. V druhé půli soupeř zařadil vyšší rychlost, Tomášovi se nedaří a po nevydařeném výkonu z druhé půle výkonem 380 poražených kuželek ztrácí na soupeře 32 klacků. Netradičně na čtvrté pozici nastupuje Martin proti domácímu Šteinerovi. Utkání je vyrovnané a kluci se přetahují o každou kuželku. Martin první padesátku prohrává, a ve druhé postupně náskok soupeře stahuje. Pár hodů před koncem dokonce přebírá vedení. Bohužel v posledních hodech chybuje, soupeř parádně trefuje a vítězí (423 : 432). V předposlední dvojici nastupuje Tomáš P. proti J Sklenářovi (rekordman v Tehovci 525). Tomáš hraje jak z partesu a trápící se soupeř nemá šanci. Tomáš skvělé plné 159 a povedenou dorážkou dosahuje po půli 230 kuželek a pohodový náskok do druhé půle. Každá dráha je jiná a Tomáš bojuje a ne a ne se trefit do ulice. Nakonec se s drahou srovnává a udržuje si těsný náskok nad soupeřem. Celkově zahrál 440 kuželek a s velkým náskokem vítězí. V poslední dvojici nastupuje Petr proti Zd.Trnkovi. Utkání je vyrovnané do posledních hodů. Petr musí předposledním hodem dorazit párek, jinak by klidně mohl prohrát. K tomu však nedošlo, Petr trefuje, jde do plných, stejně tak soupeř. Petr si tak udržel těsný náskok a výkonem 423 kuželek vítězí o 4 kuželky.

Bylo to důležité vítězství, které nám soupeř hodně usnadnil třemi špatnými náhozy proti našim dvoum.

Zpravodaj KP I.tř. - 14.kolo.pdf (191,1 kB)