Prohra se Spartou Praha "A"

16.02.2014 13:12

V pátek jsme na domácí kuželně přivítali Spartu Praha, družstvo z chvostu tabulky, což, ale na výkonech hostů nebylo znát.

Hostujícímu celku to na kuželně v Tehovci sedlo a zahrál snad svůj nejlepší  nához v sezoně a možná i nejlepší nához hostujícího celku v Tehovci .

Hru zahájil Jirka Š. a hned v úvodu při hře do plných ztrácel. V dorážce soupeře dotáhl, což dávalo naději do druhé půle. Plné vyrovnané, ale tři újezdy včetně existence v posledních sedmi hodech rozhodli o vítězství soupeře o pouhé dvě kuželky 436:438.

Kuba taktéž hned ztrácí ve hře do plných, které soupeř zahrává na obou drahách nadprůměrně a v dorážce jen těžko rozdíl koriguje. Na soupeřův, snad nejlepší výkon sezony, nestačí a dostává do těla 431:467.

Dnes do hry zasahuje Tomáš Bílek a důvěra v něj se oplácí jedním z jeho pěkných výkonů. Hraje bez fanek,, ale po půli na soupře něco málo ztrácí. Zlepšenou hrou na druhé dráze brací vývoj hry ve svůj prospěch a zaslouženě vítězí 439:430.

Martin B. zahajuje hru do plných trochu tragicky, až jsem si v uvozovkách zahrál na Mirka Hlaváčka a od plic jsem mu vynadal, když z 15 hodů zahrál 5x pravé fanky. Díky zlepšené mušce nakonec ztrácí po půli na soupeře tři kuželky.  Díky vyrovnaným plným rozhoduje dorážka , kdy se rozhoduje posledním hodem a je tu remíza 412:412.

Na tahu je Petr Š., který se někde první půli flákal, hlavně v dorážce a ztrátu 26 kuželek bude těžko dotahovat. V plných stahuje skoro polovinu ztráty, ale soupeř se nevzdal a dorážku o jednu kuželku vítězí. Celkem tedy 440:456. Situace je kritická a je tedy na Martinovi H. aby nejen vyhrál, ale také stáhl ztrátu 45 kuželek.

Po první hře do plných jsme plni naděje, když Martin vítězí o 23 kuželek a polovina ztráty je pryč. Ale dnes nám, ani Martinovi není dáno, kritická dorážka a soupeřova povedená, znamená prohloubení ztráty o další 2 kuželky. Martin se dnes již nevzpamatoval a prohrál 413:424.

Bohužel je to tuto sezonu již druhá prohra na domácí kuželně a opět s družstvem z úplného chvostu tabulky, asi nějaký komplex.

Nutno říci, že hostující zahráli velmi nadprůměrné do plných, kde nás jasně přehráli a my jim to umožnili i snad třemi netrefenými existenci.

Sezona ještě neskončila a my musíme urvat nějaké ty body i někde jinde.